Trainingen voor bewonersorganisaties
PEP biedt trainingen aan die inspelen op de specifieke behoeften van bewonersorganisaties.
Trainingen voor Bewonersorganisaties
PEP biedt trainingen aan die inspelen op de specifieke behoeften van bewonersorganisaties.
Terugkoppeling inventarisatie interesse in trainingen
PEP gaat ook in 2026 weer trainingen verzorgen die aansluiten bij de wensen en ervaringen van bewonersorganisaties.
Via onderstaande knop inventariseren we graag aan welke inhoudelijke thema’s er behoefte is. Op basis van jullie reacties gaan we toewerken naar een passend aanbod, speciaal voor bewonersorganisaties.
We hebben inmiddels 22 reacties mogen ontvangen, waarvoor dank! Wij gaan ermee aan de slag.
Blijf onze site in de gaten houden voor ons trainingsaanbod.
Voor vragen kun je altijd contact opnemen met Nicole Bos via n.bos@pepdenhaag.nl.
Uitnodiging: Hoe doe ik een goede (digitale) uitvraag naar de buurt?
Beste bewonersorganisatie,
Wil je weten wat buurtbewoners vinden van de buurt? Hoe kun je bewoners digitaal bereiken en mee laten doen met vraagstukken in de wijk?
Al langere tijd hebben bewonersorganisaties de wens om met digitale participatie op te halen wat bewoners vinden van de wijk. Tijdens de stedelijke bijeenkomst bewonersorganisaties in Amare is er een sessie geweest over digitale participatie. Hier zijn verschillende manieren van digitale tools gepresenteerd en zijn de behoeften van bewonersorganisaties besproken. Ook hebben een paar bewonersorganisaties meegedacht over de inhoud van deze workshop.
Op basis hiervan organiseren we een praktijkgerichte workshop: “Hoe doe ik een goede (digitale) uitvraag naar de buurt?”
Wat kun je verwachten?
- De juiste vragen stellen: Hoe formuleer je goede vragen op basis van theorie, inclusief concrete voorbeelden.
- Praktische handvatten: Concrete tips en tools voor het maken en verspreiden van vragenlijsten, zoals het genereren van QR-codes en het vertalen van je uitvraag.
Er is ruimte voor zowel basisvaardigheden als verdieping en voor vragen vanuit jullie.
Aanmelden
Meld je aan via de onderstaande link of scan de QR-code:
Praktische informatie & Voorbereiding
Wat neem je mee?
- 💻 Je laptop: We hebben een interactieve workshop voorbereid waarin je zelf direct aan de slag gaat.
- 📋 Een eigen casus: Het werkt het prettigst als je een concrete vraag of onderwerp meeneemt (of een voorbeeld uit het verleden). Heb je geen eigen casus? Geen probleem, wij hebben ook een voorbeeldcasus klaarliggen.
Data & Tijden (het is twee keer dezelfde workshop dus kies één moment):
- Donderdag 5 november | 19:00 – 21:00 uur
- Dinsdag 17 november | 19:00 – 21:00 uur
📍 Locatie: PEP, Riviervismarkt 2, 2513 AM Den Haag
We kijken uit naar je komst!
Samen je wijk beter bereiken op 22 oktober 2026
Wil je als bewonersgroep meer verschillende buurtgenoten bereiken en sterker samenwerken in je wijk? Doe mee aan deze praktische workshop op 22 oktober van 12:00 – 15:00 uur.
In deze praktische en laagdrempelige workshop ontdek je samen wie je al kent, wie je nog mist en welke acties je morgen al kunt oppakken. Geen dikke theorie, maar leren door te doen – met herkenbare voorbeelden uit je eigen wijk.
Herken je dit?
Veel bewonersgroepen doen belangrijk werk in hun wijk: zij horen wat er leeft, helpen bewoners vooruit en brengen mensen bij elkaar. Toch lukt het niet altijd om iedereen te bereiken. Vaak komen dezelfde mensen naar bijeenkomsten, terwijl jongeren, nieuwe bewoners, mensen met een andere taalachtergrond of bewoners met weinig vertrouwen minder snel aanhaken. Ook samenwerking met andere bewonersgroepen, initiatieven of organisaties komt niet altijd vanzelf tot stand. In deze workshop kijk je samen: wie kennen we al, wie missen we nog, met wie kunnen we sterker samenwerken en wat kunnen we morgen doen? Zo werk je stap voor stap aan een wijk waarin meer bewoners meedoen, signalen uit de wijk beter zichtbaar worden en groepen elkaar makkelijker weten te vinden.
Hoe ziet de workshop eruit?
De workshop voelt als een echte buurtwerkplaats. Je luistert, tekent, plakt, oefent en deelt voorbeelden met andere deelnemers. Er is geen lange les – de werkvormen dragen de bijeenkomst. Je gaat aan de slag met een compacte minitoolkit van drie invulbladen: een wijkkaart van wie er allemaal actief zijn, een overzicht van wie je wel en nog niet bereikt, en een actieblad met drie concrete acties: wat gaan we doen, wie doet het en wanneer?
Voor wie is deze training?
De training is bedoeld voor bewonersorganisaties, actieve bewoners, vrijwilligersgroepen, wijknetwerken en ontmoetingsplekken in Den Haag. Je hebt geen ervaring nodig met participatie, communicatie of omgevingsmanagement: we gebruiken gewone taal, voorbeelden uit de wijk en veel korte oefeningen. Iedereen mag meedoen, ook zonder voorkennis.
Wat levert het je op?
Na afloop heeft jouw groep:
- een simpele wijkkaart van wie er allemaal in en rond je wijk actief zijn;
- zicht op bewoners of groepen die je nog weinig bereikt;
- drie kleine, direct uitvoerbare acties waarmee je meteen aan de slag kunt.
Praktische informatie
- 22 oktober
- 12:00 – 15:00 uur
- Zuidlarenstraat 57, 2545 VP
Kom langs, doe mee en ga naar huis met een aanpak die morgen al werkt in jouw wijk.
Deze workshop wordt aangeboden door de Omgevingsmanager, PEP Den Haag, de StadmakersAcademie en Wijkz
